• +372 513 7733

Keraamilise tasapinna hooldamine

Keraamika on sajaprotsendiliselt looduslikest komponentidest valmistatud materjal ning kodusisustuses auväärsel kohal. Töötasapind valmistatakse kõrgel kuumusel töödeldud keraamilisest plaadist, mis lõigatakse sobivaks suuruseks ning servad ja pind töödeldakse.

Keraamilised töötasapinnad on vastupidavad kriimustustele, kuumakindlad ega ima sisse vedelikke Kuna nad on lihtsasti puhastatavad ja säilivad õige hooldamise korral kaua, sobivad nad eriti hästi laste ja lemmikloomadega majja.

CERAMIC - Beton
Beton

Igapäevane puhastamine

Soovitame igapäevaseks puhastamiseks kasutada niisket mikrokiust lappi, sooja vett ja vajadusel neutraalset (pH 7), kergelt leeliselist (pH 8-10) või kergelt happelist (pH 4-6) pesuvahendit. Puhastamiseks ei tohiks kasutada väga happelisi või pleegitusaineid sisaldavaid vahendeid.

Plekkide vältimine ja eemaldamine

Vältige kemikaalide ja söövitavate ainete sattumist tasapinnale. Parim viis plekkidest hoidumiseks on mustuse kohene eemaldamine tasapinnalt, et see ei saaks kuivada ega materjali imenduda. Puhastamiseks peaks üldjuhul piisama niiskest lapist, veest ja pesuvahendist.

Kuumakahjustuste ja kriimustuste vältimine

Keraamilisest materjalist töötasapinnad on kuumakindlad – kuumad nõud ei muuda tasapinna värvi ega kahjusta pinda.

Keraamiline materjal on küll kriimustustele väga vastupidav, kuid kindluse mõttes soovitame tasapinnal siiski kasutada lõikealuseid. Vältige raskete esemete kukkumist või lööke tasapinnale.

Pikaajaline hooldamine

Keraamilisest materjalist töötasapinnad ei vaja impregneerimist, kuna need ei ima sisse vedelikke.