• +372 513 7733

Nero Impala

Hallide täppidega ühtlaselt helemusta värvi kivi.

Kirjeldus

Graniit on looduslik kivi, mis on tekkinud 3 miljardit kuni 750 miljonit aastat tagasi sulalaava jahtumise tagajärjel maakoores. Graniiti hinnatakse eriti tema loodusliku unikaalse värvi, struktuuri ja mustri poolest. Pakkumaks klientidele mitmekesist valikut, oleme välja valinud vaid parimad graniidisordid, mis pärinevad maailma erinevatest kivimurdudest.  

Graniit on täiesti looduslik materjal. Seda kaevandatakse kivimurdudes ning enne köögitöötasapinnana paigaldamist lõigatakse see sobiva suurusega tükkideks ja poleeritakse. Graniidist töötasapindade standardpaksus on 30 mm, kuid osa graniidisorte on saadaval ka paksusega 20 ja 40 mm.

Servaprofiilid

Faasitud
Ümardatud
Täisümar
Poolümar
Hainina
Antiik

Hooldus

Igapäevane puhastamine

Graniidist tasapinna igapäevaseks puhastamiseks soovitame kasutada niisket (mikrokiududest) lappi, sooja vett ja vajadusel neutraalset (pH 7), õrnalt leeliselist (pH 8-10) või õrnalt happelist (ph 4-6) pesuvahendit. Eelistada võiks neid vahendeid, mis on spetsiaalselt mõeldud looduslikule kivile, ning vältima peaks väga happelisi ja pleegitusaineid sisaldavaid puhastusvahendeid.

Kivi pind on tundlik ka abrasiivsete materjalide suhtes – mikrokahjustusi võib tekitada nii traatkäsn kui juhuslik liivatera pesulapi küljes.

Plekkide vältimine ja eemaldamine

Graniitpinda tuleks plekkide eest hoolikalt kaitsta ning eriti ettevaatlik peaks olema heledate kividega. Vältige kemikaalide ja söövitavate ainete sattumist tasapinnale. Juhime tähelepanu ka asjaolule, et lihvitud ja nahksele pinnale jäävad metallesemetega kriimustamisel jäljed väga kergesti.

Parim viis plekkide vältimiseks on mustuse kohene eemaldamine tasapinnalt, et see ei saaks kuivada ega kivisse imenduda. Puhastamiseks peaks piisama majapidamispaberist, veest ja pesuvahendist.

Mida kauemaks pärast ümberminekut või mahaloksumist jääb aine graniitpinnale, seda suurem on tõenäosus, et tekib raskesti eemaldatav plekk. Tugevamate plekkide eemaldamiseks soovitame kasutada spetsiaalseid looduskivi jaoks mõeldud vahendeid. Sobiva vahendi saab Diapolist või sõltuvalt riigist ka jaekaubandusvõrgust. Peale vahendi kasutamist soovitame pesta töötasapindu veelkord vee ja pesuvahendiga.

Kuumakahjustuste ja kriimustuste vältimine

Kuigi graniit on üsna kriimustustekindel, soovitame alati kasutada lõikealuseid. Järjepidev lõikelauata töötamine kahjustab nii terariistasid kui töötasapinda, põhjustades viimase läike tuhmumise ja suurendades plekkide tekkimise võimalust.

Kuigi graniit on kõrge kuumataluvusega, soovitame siiski kasutada otse ahjust või pliidilt võetud nõude jaoks ka kuumaaluseid. Viimased tagavad ka selle, et näiteks kareda põhjaga savist potid ei kriimusta kivi pinda.

Pikaajaline hooldamine

Kõik tasapinnad on pikaajalisuse tagamiseks töödeldud impregneerimisvahendiga. Nii välditakse vedelike imbumist kivi sisse ja seega ka plekkide teket. Sõltuvalt kasutusastmest ja graniidi tüübist soovitame kordustöötlemist 1-2 aasta tagant spetsiaalselt looduskivi jaoks mõeldud impregneerimisvahendiga. Heledat tooni graniitpindasid peaks kindlasti töötlema kord aastas, tumedat tooni pindasid 1-2 aasta tagant. Sobiva vahendi saab Diapolist või sõltuvalt riigist ka jaekaubandusvõrgust.

Toote parameetrid

Materjal: Graniit
Värvus: Hall, Hõbedane, Must
Pinnatöötlus: Poleeritud
Paksus: 30 mm, Liimitud esiserv

Kasutusalad

Eluruumides:

 • Köögi töötasapinnad
 • Köögisaared ja -poolsaared
 • Vannitoa tasapinnad
 • Dušinurgad ja vanniümbrised
 • Lauaplaadid
 • Kaminaümbrised

Äriruumides:

 • Konverentsilauad
 • Vastuvõtuletid ja töölauad
 • Vannitoa tasapinnad
 • Töötasapinnad
 • Fuajeede ja siseruumide seinad
 • Põrandad ja ehisdetailid