Aegumatud köögi töötasapinnad kivist, sinu koju!

Kivist köögi töötasapinnad sinu koju!

Kivist köögi tasapinnad on väga populaarsed, kasvatades oma turuosa vähemvastupidavate alternatiivide arvelt nagu näiteks laminaat ja puit.

Graniit, Kvarts, Keraamika ja Marmor

Põhilised kivimaterjalid, mida me köögi tööpindade ning muude erilahenduste valmistamiseks kasutame on graniit, kvarts, keraamika ja marmor. Igaühel neist on oma eelistatumad kasutamisvõimalused, mille määrab ära kivi struktuur. All pool on valik meie kivimaterjale.

Graniit tasapinnad

Keraamilised tasapinnad

Kvarts tasapinnad

Marmor tasapinnad

KIVIMATERJALID JAGUNEVAD

Looduslikeks materjalideks: graniit ja marmor. Tööstuslikult valmistatud materjalideks: kvarts ehk presskivi või tehiskivi ja keraamika. Enamik kivimaterjale sobivad kasutamiseks nii sise- kui välitingimustes (va kvarts) ning on suurepärased töötasapindade, treppide, laudade, aknalaudade ning kaminasimsside valmistamiseks. Samuti on kivimaterjal hea põranda-, seina- ja fassaadikatteks. Kivitasapinnad on kergesti hooldatavad, seellepärast on kivi populaarne valik köögis. Õige hoolduse korral säilitavad need oma kauni välimuse pikkadeks aastateks ja kaitsevad teie mööblit.

LOODUSLIKUD TASAPINNAD

Loodusliku tööpinna kõige suurem pluss on selle unikaalsus ja kordumatu muster. Looduskivi on õrnalt poorne ja tekstuurne, sellel võib esineda mikropragusid, mis on omased looduslikule kivile. Et looduslike kivide kauneid mustreid säilitada, väldime me tasapindu tootes nende liigset töötlemist. Mida rohkem pinda töödelda, seda rohkem kivi poorid avanevad ja seda vastuvõtlikum on see välistele mõjudele.

MIKS VALIDA LOODUSKIVI?

  • Eriline muster
  • Vastupidav
  • Kuumakindel
  • Aegumatu
  • Võimalik kasutada õues

TÖÖSTUSLIKUD TÖÖTASAPINNAD

Tööstuslikud tööpinnad on kvarts ja keraamika, mis on saadud kokku pressides või rullides. Kivimaterjal segatakse kokku purustatud looduskividest või teistest looduslikest komponentidest: savi, liiv ning värv- ja sidusained. Kivimaterjalide kõvadust mõõdetakse Mohsi skaala järgi, kõvaduse all peetakse silmas materjali vastupidavust kriimustuste suhtes. Astmikul on kümme astet. Mida suurem on number, seda vastupidavam on kivimaterjal  kriimustuste suhtes.

MIKS VALIDA TÖÖSTUSLIKU KIVIMATERJALI?

  • Suur värvivalik
  • Väga tugev
  • Vastupidav plekkidele
  • Kriimustus kindel
  • Kerge puhastada

Järgnev tabel on lihtsustatud ülevaade materjalide põhiomaduste kohta. Seda on hea kasutada spikrina, kui hakkad endale kööki sobivat kivitasapinda valima.

 
  Keraamika Kvarts Tume graniit Hele graniit Marmor
Tugevus Mohsi skaalal 8 6–7 7 6 4-6
Vastupidavus plekkidedele Väga hea Väga hea Väga hea Hea Alla keskmise
Vastupidavus kriimustustele Suurepärane Väga hea Väga hea Väga hea Madal
Kuumakindlus Suurepärane Hea Väga hea Väga hea Hea
Niiskuse vastu immutamine Mittevajalik Mittevajalik Vajalik Vajalik Vajalik
Poorsus % 0,01 0,01 0-0,2 0,2-0,5 0,3-0,5

 

Ei leidnud materjali mida otsisid?

Võta meiega ühendust ja leiame koos sulle sobiva lahenduse!

Kirjuta myyk@diapol.ee või helista +372 58470315